sobota, 20 czerwca 2015

Czytelnia online

Temat mało wakacyjny, ale pogoda też "nieletnia", więc zamiast spacerować czytam. To się przydaje o każdej porze roku. Co prawda dzisiaj chciałabym zachęcić do czytania słuchaczy Medyka. Wiem - wakacje. Ale właściwie czemu nie? 

Czytanie wpisane jest w mój zawód i jakoś tak spontanicznie postanowiłam podzielić się moim ostatnim "odkryciem". Niby nic nowego i o IBUK-u wiem od dawna, tyle tyko, że do tej pory znałam tę czytelnię jako komercyjną, z opłatami za dostęp do książek. Od ostatniej wizyty w Bibliotece Miejskiej w Brzegu moja biblioteka domowa powiększyła się o książki z IBUK-a, do których dostęp można uzyskać właśnie w bibliotece.


http://biblioteka.brzeg.pl/index.php?cat=ibook

Wystarczy wybrać się tam - na przykład w ramach spaceru - poprosić miłe panie o kod PIN, a potem wygodnie w domu, przed komputerem przeglądać całkiem ciekawy księgozbiór. 


Nasze "sąsiadki" z Biblioteki Pedagogicznej również mają podobną usługę. Może napiszą nam o tym? Pozdrawiamy przy okazji :)

Dostęp wszystkich publikacji z zasobów konsorcjum „Opolskie Biblioteki Publiczne” jest darmowy, można je czytać za pośrednictwem internetu, korzystając z przeglądarki. Piękne uzupełnienie e-learningu i innych form samokształcenia.


Wiem, że wiele osób nielubi czytać "z komputera". Jednak jest to wygodne - zwłaszcza wtedy, gdy mamy mało czasu a trzeba przygotować się do zajęć czy egzaminu. 
Lato faktycznie nie sprzyja ciężkiej pracy. Większość z nas zapracowała na odpoczynek, ale można w wolnym czasie poodkładać książki na półkę i od czasu do czasu poczytać.


Przyjemnych chwil z książką :)KS

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza