czwartek, 17 września 2015

Profilaktyka nowotworowa - projekt


Rozpoczęliśmy dzisiaj w Medyku - Zespole Szkół Medycznych w Brzegu - projekt, którego celem ogólnym jest profilaktyka nowotworowa. Projekt został przygotowany przez Stowarzyszenie "Zdrowie", działające przy szkole. Jest współfinansowane przez Starostwo Powiatowe.

Projekt otworzył warsztat samobadania piersi. Prowadzony przez doświadczoną położną, przemiłą Panią Alę, która poza bogatym doświadczeniem posiada ogromną wiedzę. Właśnie tym dzieliła się z nami, uczestnikami warsztatu. Było trochę teorii a następnie uczyliśmy się (był jeden pan) prawidłowego badania piersi na specjalnych fantomach. Niektóre z nich miały guzki. Naszym zadaniem było je znaleźć. Zadanie nie było proste.


Myślę, że wszyscy byli bardzo zainteresowani i czuli się usatysfakcjonowani. 
Następne tygodnie będą poświęcone problemom żywienia, które ma nas ustrzec przed chorobami nowotworowymi. Zaplanowane jest spotkanie z psychologiem, wykład dotyczący antykoncepcji i jej wpływu na rozwój choroby, warsztaty z masażystą.


Projekt kierowany jest do wszystkich zainteresowanych. Zajęcia odbywają się w Zespole Szkół Medycznych w Brzegu. Wszystkich gorąco zapraszamy.
Roboczo nazwałyśmy projekt Uciekaj z nami od raka - bo taki jest cel tych zajęć - nie dać się zaskoczyć chorobie. Warto poświęcić godzinę w tygodniu aby dowiedzieć się od fachowców lub pasjonatów tematu jak żyć, by nie zachorować. Zapraszamy.
KS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz