piątek, 10 listopada 2017

Brzeski Medyk - ambasadorem zdrowia

https://www.braster.eu/pl


Ambasada zdrowia – to nowe określenie brzeskiego Medyka i działającego przy nim Stowarzyszenia „Zdrowie”. Dlaczego? Od kilku lat organizujemy warsztaty, wykłady, spotkania dla lokalnej społeczności nt. działań profilaktycznych, zwłaszcza działań antynowotworowych, w tym profilaktyki raka piersi. Celem naszych działań jest pobudzenie ludzi zdrowych do podjęcia działań utrzymujących zdrowie jak najdłużej i w jak najlepszej formie. Właśnie dlatego co rok organizujemy Marsz różowej wstążki i właśnie dlatego Stowarzyszenie „Zdrowie” jest ambasadorem marki Braster.

Czym jest braster

To certyfikowany wyrób medyczny zatwierdzony przez Urząd Rejestracji Leków i Wyrobów Medycznych służący do samobadania piersi w warunkach domowych. Dzięki niemu można wykryć niepokojące zmiany w piersiach w bardzo wczesnym etapie, a tym samym leczenie może być mniej inwazyjne, krótsze, a przede wszystkim doprowadzić do całkowitego uleczenia. 

https://www.braster.eu/pl/jak-dziala-braster

Czy braster jest dla każdego?

Czy takie badanie jest potrzebne, jeśli ktoś systematycznie robi USG i mammografię mimo braku obciążeń genetycznych?
Często stereotypowo myślimy że działania profilaktyczne są szczególnie ważne dla kobiet, które są obciążone dziedzicznie……a czy wiemy, że na 9  kobiet u których wykryto guza piersi tylko 1 miała bliskich w rodzinie z tą chorobą? Czy wiemy, że każdego dnia u 47 Polek diagnozuje się raka piersi? Czy wiemy, że każdego roku w Polsce 17.000 kobiet poddawanych jest leczeniu, często bardzo inwazyjnemu, a 6000 z nich umiera z powodu raka piersi?  Czy wiemy, że liczba przypadków nowotworów piersi w Polsce ciągle wzrasta? 

Nasuwa się pytanie: dlaczego tak się dzieje? Odpowiedzi jest kilka:
1. Wśród kobiet w Polsce jest nadal niska świadomość potrzeby profilaktyki
2. Dostępne metody osobno stosowane mają swoje ograniczenia , dlatego należy traktować je jako uzupełniające się.
3. Rak piersi może rozwinąć się pomiędzy badaniami kontrolnymi, w ciągu kilku miesięcy może nawet podwoić swoją wielkość.


Brzeski Medyk i Stowarzyszenie „Zdrowie” swoimi działaniami chce przede wszystkim podnieść świadomość  potrzeby profilaktyki, bo tylko wtedy możemy realnie wpłynąć na ilość kobiet całkowicie wyleczonych i „gonić” w statystyce inne państwa europejskie. Właśnie dlatego, aż cztery osoby ze stowarzyszenia były na szkoleniu, organizowanym przez firmę Braster, podczas którego zdobyły uprawnienia do wykonywania pierwszego badania zupełnie bezpłatnie, oraz do szkolenia kobiet w zakresie korzystania z brastera.  Jeśli czytając ten artykuł masz mocne postanowienie poprawy odnośnie profilaktyki raka piersi i chcesz się dowiedzieć więcej, zapraszamy w każdy pierwszy czwartek miesiąca do szkolnej kawiarenki „Akwarium” w Medyku przy ulicy Ofiar Katynia 25. Najbliższe spotkanie w czwartek 7 XII o godzinie 18. 

Przyjdź. Czekamy na Ciebie. Twoje zdrowie jest dla nas ważne. Twoje zdrowie zależy od Ciebie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz