poniedziałek, 22 sierpnia 2016

Medyk 2016

 


Zespół Szkół Medycznych, czyli Medyk, to szkoła policealna, która na brzeskim rynku edukacyjnym funkcjonuje od 2009 roku. Jednak historia szkoły sięga lat sześćdziesiątych XX wieku, kiedy powstało Liceum Medyczne – popularna i znana wtedy szkoła w Brzegu – która była poprzedniczką obecnej. Również nazwę zwyczajową (Medyk) odziedziczyliśmy po Liceum.

Historia jest o tyle ważna, że wieloletnie tradycje są kultywowane w dzisiejszej szkole. Również duża część kadry nauczycielskiej, to absolwenci Liceum Medycznego, którzy po zdobyciu wyższego wykształcenia medycznego dzielą się swoją wiedzą ze słuchaczami. Wieloletnie doświadczenie przekłada się na jakość pracy i edukacji. Medyk to dobra szkoła; ci, którzy ją kończą zdobywają dobry zawód i otrzymują solidne, praktyczne przygotowanie do pracy. Uczą się u najlepszych!

W Medyku kształcimy absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (matura nie jest konieczna) w zawodach medycznych i usługowych, które uważane są za zawody przyszłości. Nasze starzejące się społeczeństwo będzie potrzebowało pracowników w zawodach opiekuńczych. Kierunki kształcenia są tworzone zgodnie z zapotrzebowaniem rynku pracy.
Kierunki kształcenia to:

  • higienistka stomatologiczna
  • opiekunka dziecięca
  • opiekun medyczny
  • technik masażysta
  • technik sterylizacji medycznej
  • technik farmaceutyczny
  • technik usług kosmetycznych
  • terapeuta zajęciowy
  • protetyk słuchu
  • i inne

Nauka trwa – w zależności od kierunku – 1 lub 2 lata. Odbywa się w trybie wieczorowym lub zaocznym. Staramy się przekazać naszym słuchaczom jak najbardziej praktyczną wiedzę i umiejętności. Zajęcia odbywają się w dobrze wyposażonych pracowniach. Słuchacze mają możliwość odbywania praktyk specjalistycznych. Planowane są również wyjazdy zagraniczne w ramach programu Erasmus Plus. Zdawalność egzaminów zawodowych jest wysoka. Szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym, wielu nauczycieli jest egzaminatorami OKE. 


Absolwenci Medyka cieszą bardzo dobrą opinią na rynku pracy. Są poszukiwanymi pracownikami, a ukończenie Zespołu Szkół Medycznych to dobra rekomendacja.


Szkoła mieści się w pięknym budynku z początku poprzedniego stulecia. Ostanie remonty powodują, że jest pięknie. Jak wiadomo otoczenie również wpływa na pozytywny stosunek do pracy dlatego bez fałszywej skromności można powiedzieć, że warunki nauczania i atmosfera w szkole sprzyjają nie tylko nauce, ale także nawiązywaniu znajomości i przyjaźni. Wszyscy staramy się pomagać tym, którzy podejmują naukę i łączą ją z pracą i życiem rodzinnym. Indywidualizacja nauczania, e-learning ułatwia organizację czasu tym najbardziej zajętym.


Nauka w szkole jest nieodpłatna. Jedyny wymóg to ukończenie szkoły średniej i chęć zdobycia ciekawego zawodu. Z pozostałymi przeszkodami jakoś sobie poradzimy. Zapraszamy do Medyka!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz