sobota, 6 maja 2017

Energetyczny piątek - II Targi ZdrowiaStowarzyszenie „Zdrowie” przy Medycznym Studium Zawodowym w Brzegu zaprasza na II Targi Zdrowia. To kontynuacja holistycznego  podejścia do zdrowia sprzed roku.

Program  II Targów Zdrowia podzielony jest na cztery główne  bloki tematyczne począwszy od najmłodszych odbiorców do osób dorosłych. W  dniu  12 maja 2017  roku w Brzegu  na terenie Zespołu Szkół Medycznych  przy ul. Ofiar Katynia  25  podczas drugiej edycji  Targów Zdrowia odbędą się  badania, wykłady, warsztaty i konsultacje przez, które będzie się przewijał temat zdrowych zachowań, zdrowych emocji, zdrowego mózgu. Postaramy się przekonać, że porzekadło „W zdrowym ciele zdrowy duch” jest ze wszech miar prawdziwe.

Dzieci zapraszamy na badania wad postawy wykonywane przez zaprzyjaźnionych specjalistów
z Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie. W ubiegłym roku w takich samych badaniach orzeczenia otrzymało 150 dzieci z powiatu brzeskiego. W tym roku zaprosiliśmy tak samo liczną grupę sześciolatków brzeskich przedszkoli. Na badania mogą zgłaszać się także rodzice, których dzieci nie wzięły jeszcze udziału w badaniach, a zauważają jakieś niepokojące objawy w postawie lub sposobie poruszania się swoich dzieci.


Młodzież będzie mogła uczestniczyć w dwóch wykładach: „Zdrowy mózg – szczęśliwy mózg” oraz „Wszystko jest trucizną i nie jest trucizną, bo tylko dawka czyni truciznę” i w warsztatach „Wytrenuj siłę woli i dobre nawyki. Wzmocnij mięsień wytrwałości i osiągaj więcej”. Trenerka Mental Gym Siłowni Mentalnej, przekona nas, że siła woli jest jak mięsień, nieużywana zanika, ćwiczona pomaga nam skutecznie osiągać nasze cele. Mózg również możemy trenować! a to dlatego, że nasz mózg jest neuroplastyczny. Tak jak zmieniamy i rzeźbimy naszą sylwetkę na siłowni, tak samo możemy zmienić nasz mózg i wytrenować mięśnie wytrwałości i silnej woli.  Mózgu nie możemy zatruwać, musimy mieć także świadomość jak możemy mu szkodzić.


Wszystkich zainteresowanych tematyką zapraszamy na wykłady i zajęcia panelowe, które będą odbywać się od godziny 16.00 do 19.00. Liczymy na przybycie osób w różnym wieku, a także rodziców lub dziadków z dziećmi. Wszystkie zajęcia będą także związane z dbałością o nasz mózg, uczyć będą o sposobach relaksacji nawet wtedy, kiedy mamy mało czasu lub przewlekle chorujemy.  Postaramy się Państwa o tym przekonać poprzez wykłady, ale także na warsztatach jogi śmiechu czy refleksologii. Jeśli dorośli, którzy przyjdą z dziećmi zechcą wziąć udział w innych zajęciach , ich pociechami zajmą się opiekunki dziecięce z Brzeskiego Medyka.

Dodatkowo proponujemy  już od godziny 16.00 bezpłatne konsultacje psychologiczne dla wszystkich, którzy sami nie potrafią poradzić sobie ze swoją psychiką i potrzebują wsparcia psychoterapeuty.

Do pełnej relaksacji, od godziny 17.20 proponujemy masaż miodem i gorącymi kamieniami, które aktywują naturalny  proces samoleczenia, a także komputerowe badanie skóry twarzy. Zabiegi wykonywane będą przez pracowników i słuchaczy Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu.

Naszymi gośćmi oraz prowadzącymi warsztaty będą m.in. Małgorzata Henke - współzałożycielka Siłowni Mentalnej Mental Gym i trenerka Siły i Odporności Psychicznej, Katarzyna Kucharska – trenerka Jogi Śmiechu, Stanisław Doroszko – refleksolog, mgr  Dominika Jakubowska – psycholog, mgr Alicja Baran – psycholog, mgr Bożena Fałkowicz – pielęgniarka, coach rozwoju osobistego, dr Michał Wysocki – farmaceuta.

http://www.strefa-zmiany.pl/

W tym roku do organizatorów Targów  dołączyli wspaniali młodzi ludzie, brzescy społecznicy z: Klubu Mamuśki, Fundacji Rozwój,  Fundacji Centrum Aktywnego Wsparcia. Zapraszamy na ciekawą wymianę wiedzy, kontakt z otwartymi ludźmi, pełnymi pasji, którzy swoją wiedzą i pasją chcą się dzielić. Zapowiada się tak jak w ubiegłym roku, naprawdę bardzo energetyczny piątek.
Grażyna Lechki, prezes Stowarzyszenia „Zdrowie”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz