czwartek, 24 maja 2018

III Targi ZdrowiaJuż po raz trzeci planujemy Targi Zdrowia w Zespole Szkół Medycznych w Brzegu. Organizatorem jest Stowarzyszenie Zdrowie, które realizując swoje cele statutowe, promuje zdrowy styl życia i edukację zdrowotną. 


Targi Zdrowia to spotkanie dla otwartych ludzi w każdym wieku, którzy są ciekawi otaczającego ich świata oraz siebie, którzy chcą poznawać i dociekać prawdy, odkrywać swoje wewnętrzne możliwości i doświadczać zmiany w drodze do pozytywnego zdrowia  fizycznego, emocjonalnego  i duchowego.


W poprzednich edycjach zarówno warsztaty, jaki i wykłady kierowane były do różnych grup wiekowych. Promowano ruch, zdrowe odżywianie, dużo uwagi poświęcono chorobom cywilizacyjnym - cukrzycy, nowotworom. Zajęcia w ramach targów prowadzone były ze specjalistami z różnych dziedzin: psychologii, dietetyki, farmacji, nauk przyrodniczych, refleksologii.


W ramach targów przeprowadzone były badania przesiewowe 300 dzieci z powiatu brzeskiego pod kątem wad postawy przez  specjalistów z Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie, z którym Stowarzyszenie i szkoła współpracują w ramach Opolskiego Klastra Medycznego 50+.


W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, skierujemy uwagę na zdrowe żywienie, profilaktykę chorób i kształtowanie zdrowych nawyków już od najmłodszych lat.


Targi odbędą się 15-16 czerwca 2108. Szczegółowy program podamy w najbliższym czasie. Już dziś proszę zarezerwować sobie czas i koniecznie wziąć udział w III Targach Zdrowia!

Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz