sobota, 27 grudnia 2014

Poświąteczny detox

Flickr

No i święta za nami. Co prawda weekend jest jakby przedłużeniem słodkiego lenistwa, ale najlepiej skończyć z łakociami i wrócić do przedświątecznej kondycji. A może trochę poprawić to i owo - w końcu za parę dni Sylwester i chciałoby się być w najlepszej formie.
Obiecałam sobie więcej ruchu - ale jakoś nie wychodziło :) Do dzisiaj.


Wreszcie ruszyłam się i swoje przekarmione ciało. I było świetnie. Zimno, ale wielka przyjemność z ruchu, słońca, nawet z mrozu, którego nie lubię. Endorfiny zrobiły swoje. Poniżej (i powyżej) dowody :)Co jeszcze można zrobić?

Nasza dietyczka póki co milczy, więc postanowiłam poszukać wskazówek w niezawodnym Interncie.
Porad oczywiście jest wiele, ale kilka, wypróbowanych, mogę polecić:

  1. Woda z cytryną  - szklanka ciepłej wody z dodatkiem soku z cytryny i miodu, wypita na pusty żołądek o poranku, to jeden ze sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów. Piję. Bez miodu i też działa wspaniale. więcej i tu
  2. Ruch - zwykły spacer będzie pomocny w powrocie do formy, usprawni metabolizm, dotleni i poprawi krążenie krwi. Podczas szybkiego marszu trwającego 30 minut możesz stracić do 150 kcal (dla osoby ważącej 60 kg). Jeśli dodasz do tego wejścia na schody czy pod górkę dodatkowo spalisz 50 – 100 kcal. Fajnym rozwiązaniem jest slow jogging. To forma aktywności biegowej, która jest wolnym truchtem w tempie 2 – 6 km/h (czyli prędkość marszu lub wolniej), pozwala spalić 2 razy więcej kalorii niż podczas marszu. I jest to aktywność absolutnie dla każdego. Jeśli na spacer zabierzesz kijki i będziesz uprawiać nordic walking spalisz około 180 kcal w 30 minut. Pójdź na basen (tylko nie do jaccuzi) i pozostań na torze pływając przez 30 minut, to pozbędziesz się 230 kcal. 
  3. Trać kalorie - w domu tracisz kalorie przez cały czas pod warunkiem, że nie pozostajesz w fotelu przed telewizorem zajadając chipsy. Zabierz się za przygotowywanie fit potraw. Krzątając się po kuchni, wyciągając produkty z lodówki, sięgając po zioła na górnej półce, mieszając zupę, schylając się, prostując, wertując książki kucharskie stracisz przez 30 min dodatkowe 50 kcal. A jeśli przygotujesz posiłek bogaty w błonnik i probiotyki dodatkowo podkręcisz metabolizm. Ponadto błonnik pomoże oczyścić jelita i zmniejszy skutki przejedzenia. Natomiast probiotyki przywrócą prawidłową florę bakteryjną. A zatem gotując nie pomiń takich produktów jak: naturalne jogurty, kefiry czy maślanki oraz bogate w błonnik warzywa, produkty pełnoziarniste, owoce oraz rośliny strączkowe. więcej
  4. Herbatki ziołowe, owocowe - co kto lubi.
  5. Uśmiech, dobre samopoczucie.....


Można tak długo wymieniać. Każdy pewnie ma swoje sposoby na "rozruszanie" uśpionego metabolizmu. Życzę samych przyjemności na spacerze i w czasie delektowania się zdrowymi i dobrymi napojami i potrawami. Wspaniałej formy na sylwestrowy bal i udanej zabawy :)

Flickr
Szczęśliwego Nowego Roku!!!!

KS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz