środa, 1 czerwca 2016

Wycieczka do Rudnik – technik sterylizacji medycznejFabryka Narzędzi Medycznych CHIRMED z siedzibą w Rudnikach jest polskim producentem wysokiej jakości narzędzi chirurgicznych, stomatologicznych oraz komponentów niemedycznych ze stali nierdzewnej i tytanu. Firma powstała w 1946 roku, obecnie zatrudnia około 100 osób. 


Misja firmy to „From idea to solution”, co oznacza, że firma produkuje narzędzia od początku w swojej fabryce, bez udziału półproduktów oraz poddostawców, korzystając z najlepszych dostępnych surowców oraz wiedzy i doświadczenia pracowników. 

Firma łączy nowoczesne technologie z tradycją w celu stworzenia najwyższej jakości narzędzi. Na uwagę zasługuje również aktywny udział firmy w pracach badawczo-rozwojowych. Główny zakres działalności firmy obejmuje produkcję, serwis i wdrażanie narzędzi medycznych.


Rynki eksportowe obejmują głównie: Japonię, Niemcy, Stany Zjednoczone, Włochy, Szwajcarię, Arabię Saudyjską, Indie oraz wiele innych.


16 kwietnia 2016 roku zorganizowałam wycieczkę edukacyjną jako nauczyciel zawodu dla techników sterylizacji medycznej do fabryki narzędzi medycznych CHIRMED. Fabryka jest przedsiębiorstwem rodzinnym, wiedza i doświadczenie przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Byłyśmy mile przyjęte przez właścicieli fabryki. 


Po małym poczęstunku Dyrektor oprowadził nas po przedsiębiorstwie. Z dużą  pasja i zaangażowaniem opowiadał o początkach trudnej pracy rozwoju firmy i sukcesach jakie odnosi. W trakcie oglądania pracy wspólnie doszłyśmy do wniosku, że w procesie technologicznym powstawania narzędzi  medycznych niewątpliwe to człowiek odgrywa ogromną rolę. Jego sprawne  ręce i bystre oczy decydują o jakości wykonanego narzędzia i jego funkcjonalności. 


Po zakończonej prezentacji zakładu pani Anita, siostra właściciela przedstawiła nam krótka prezentację multimedialną na temat technologii produkcji i jakości materiałów z których są wytwarzane narzędzia medyczne. Wyjechałyśmy bogatsze o zdobytą wiedzę z zakresu sposobu wytwarzania i pełne szacunku dla tej ciężkiej pracy. 

Beata Kurzeja
(zdjęcia: autorka BK oraz www.chirmed.pl)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz