niedziela, 16 października 2016

Marsz Różowej Wstążki 2016


W październiku tradycyjnie w wielu miejscach odbywają się różne wydarzenia przypominające o zagrożeniu chorobami nowotworowymi oraz o konieczności i skuteczności badań prewencyjnych. Brzeski Medyk również jest aktywny na tym polu.

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Zdrowie oraz innymi stowarzyszeniami działającymi w mieście po raz drugi zorganizowany został Marsz Różowej Wstążki. Ten symboliczny przemarsz ma przypominać o problemie i zachęcać - w tym wypadku głównie kobiety - do zadbania o siebie. Znaczenie badań profilaktycznych oraz samobadania piersi jest w przypadku nowotworu piersi niezmiernie istotne i często ratuje zdrowie a nawet życie.


Uczestnicy marszu - słuchacze ZSM i brzeskie Amazonki, przedstawiciele Stowarzyszenia Promocji Zdrowia, władze miasta w osobach starosty i burmistrza miasta - przeszli ulicami miasta a następnie na specjalnie przygotowanych stanowiskach udzielano instruktażu samobadania piersi, rozdawano ulotki informacyjne. 


Tego typu masze oraz inne działania profilaktyczne powinny na stałe wejść do kalendarza działań w mieście. Mimo wielu działań przychodnie i szpitale onkologiczne pełne są pacjentek. Stare powiedzenie, że lepiej zapobiegać niż leczyć jest nadal bardzo aktualne.
KS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz