wtorek, 6 czerwca 2017

Medyk Brzeg - kierunki nauczania: technik sterylizacji medycznej


Sterylizacja i dezynfekcja to pojęcia znane - działania, których celem jest eliminacja drobnoustrojów w celu uniknięcia zainfekowania w trakcie różnego rodzajów zabiegów. Na co dzień raczej myślimy o higienie, porządku, czystości jednak są miejsca, gdzie wysoki poziom zabezpieczeń jest bardzo potrzebny.

Szpitale, gabinety stomatologiczne a także gabinety kosmetyczne czy tatuażu, czyli miejsca, gdzie pacjenci (klienci) są poddawani zabiegom powiązanym z naruszeniem ciągłości tkanek, muszą stosować specjalnie zabezpieczenia w celu ochrony zdrowia. 

Nawet jeżeli nie widzimy jak i kiedy narzędzia medyczne są poddawane oczyszczaniu, to wszyscy chcemy mieć pewność, że w czasie zabiegu nie zostaniemy zainfekowani niebezpieczną chorobą. 

Kto nad tym czuwa? Pracownicy sterylizatorni - technicy sterylizacji medycznej. Od ich pracy zależy zdrowie pacjentów. Praca ta nie jest widoczna, ale niezmiernie ważna. Polega na wykonywaniu zabiegów i czynności zgodnie z procedurami, wymaga dużej odpowiedzialności i dokładności. 

Jak zdobyć zawód technika sterylizacji medycznej? Na rocznym kierunku w szkole policealnej. OPIS

W Zespole Szkół Medycznych w Brzegu ten kierunek został uruchomiony i pierwsze absolwentki z sukcesem ukończyły szkołę. Przez rok, w trybie weekendowym zdobywały wiedzę i doświadczenie praktyczne w sterylizatorni.

Kierunek jest ciekawy i daje dobry zawód, który z powodzeniem można wykonywać zarówno w kraju, jak i poza granicami. Polecamy!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz