piątek, 16 czerwca 2017

Co nowego w Medyku, czyli rekrutacja 2017/2018

Wakacje tuż, tuż i przygotowujemy się do nowego roku szkolnego. Zespół Szkół Medycznych w Brzegu, jak co roku, stara się dostosować swoją ofertę do potrzeb rynku pracy. Nasi absolwenci są polecanymi i poszukiwanymi pracownikami. Wiemy, że świetnie sobie radzą na lokalnym rynku, jak i w dalszych okolicach (także w świecie). Wszystkich serdecznie pozdrawiamy.


Co nowego w roku szkolnym 2017/2018?

Udało się pozyskać środki na wyposażenie pracowni protetyka słuchu. Chcemy rozpocząć kształcenie w tym ciekawym i coraz bardziej poszukiwanym zawodzie. Wiele wskazuje na to, że problemy ze słuchem będą równie powszechne, jak ze wzrokiem, więc osoby dobierające aparty słuchowe na brak pracy nie powinny narzekać. Aby zdobyć odpowiednie kwalifikacje należy ukończyć szkołę policealną (2 lata) i zdać egzamin państwowy. W województwie opolskim jesteśmy jedyną szkołą, gdzie takie uprawnienia można zdobyć i to nieodpłatnie.


Również ciekawą propozycją jest zawód terapeuty zajęciowego. Praca z osobami niepełnosprawnymi, chorymi, seniorami jest bardzo potrzebna w naszym starzejącym się społeczeństwie. Zdobycie praktycznych umiejeności oraz wiedzy niezbędnej do  wykonywania zawodu jest możliwe w ciągu 2 lat nauki pod okiem profesjonalnej kadry pedagogicznej.


Warto również rozważyć kształcenie na kierunku technik farmaceutyczny, gdyż w tym roku szkolnym będzie już ostani nabór. Zawód znika ze szkół policealnych, ksztcenie przejmą szkoły wyższe. Bardzo ciekawym i potrzebnym zawodem jest technik sterylizacji medycznej


Zapraszamy do zainteresowania się naszą ofertą - pozostałymi kierunkami, które od lat cieszą się popularnością np. opiekun medyczny, higienistka stomatologiczna, technik masażysta, technik usług kosmetycznych,


Baza szkoły systematycznie jest wzbogacana, słuchacze mają wiele możliwości do zdobywania wiedzy i umiejętności w ciekawej i atrakcyjnej formie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz