poniedziałek, 12 czerwca 2017

Medyk Brzeg - kierunki nauczania: technik farmaceutyczny


O Polakach mówi się, że używają dużych ilości leków. Czy tak jest naprawdę nie wiem, ale jedno jest pewne - jest bardzo dużo aptek. Ich ilość przekłada się na ilość zatrudnionych tam osób. Sporą grupę stanowią technicy farmaceutyczni.

Są to osby, które kwalifikacje zdobyły w szkole policealnej na dwuletnim kierunku. To właśnie tam zdobywają podstawowe wiadomości z zakresu sporządzania leków i wyrobów medycznych. Najważniejsze przedmioty szkolne: technologia postaci leków, farmakologia, analiza leków, farmakognozja, pracownia technologii postaci leków, pracownia analizy leków, pracownia farmakognozji, świadczenia farmaceutyczne.


Wiedza szkolna uzupełniana jest praktyką jaką słuchacze odbywają w aptekach. Zawód jest ciekawy i wymagający - przede wsystkim dokładności, odpowiedzialności, ale także umiejętności tzw. społecznych. Wielu klientów aptek potrzebuje rozmowy, wsparcia, porady. Komunikatywność, umiejętność wsłuchaania się w problemy innych ludzi są bardo potrzebne.

OPIS ZAWODU

Zawód technika farmaceutycznego można zdobyć w Zespole Szkół Medycznych w Brzegu. W 2017 roku nabór na ten kierunek będzie prawdopodobnie ostatnim, gdyż zmienią się zasady kształcenia. Warto więc skorzystać z tej szansy i podjąć próbę zdobycia tego ciekawego zawodu. Zajęcia w szkole są bardzo atrakcyjne. Goście, którzy czasami odwiedzają Medyk z wielkim zainteresowaniem próbują swoich sił przy wykonywaniu medykamentów - co okazuje się być niełatwym zadaniem.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz