piątek, 9 czerwca 2017

Medyk Brzeg - kierunki nauczania:opiekun medyczny


Opiekun medyczny to zawód wymagający wielu umiejętności i wiedzy, ale przede wszystkim trzeba lubić pracować z ludźmi i dla ludzi. Daje wiele satysfakcji tym, którzy odnajdują radość w niesieniu pomocy.

Jak bardzo pomocni są opiekunowie widać najlepiej w szpitalach, domach opieki, gdzie ludzie niesamodzielni, starzy zdani są na ich pomoc. Opiekun medyczny musi być cierpliwy, empatyczny, odpowiedzialny. W dużym stopniu od jego pracy zależy komfort i dobre samopoczucie pacjentów.


Zawód można zdobyć w szkole policealnej. Jest to kierunek roczny, gdzie duży nacisk kładzie się na praktykę. Słuchacze wiele godzin spędzają w pracowni, gdzie zdobywają podstawowe umiejętności. Później odbywają praktyki w szpitalach. 

OPIS ZAWODU

Jedną ze szkół, gdzie można zdobyć kwalifikacje opiekuna medycznego jest Zespół Szkół Medycznych w Brzegu. Kierunek cieszy się co roku dużą popularnością. Niewątpliwie zawód ma przyszłość. Starzejące się społeczeństwo, zapracowani młodzi ludzie, którzy będą szukać pomocy w opiece nad starszymi członkami rodzin, spowoduje wielką popyt na rynku pracy na wszelkie zawody opiekuńcze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz