piątek, 2 czerwca 2017

Medyk Brzeg - kierunki nauczaniaHigienistka stomatologiczna

Ciekawy zawód, który można zdobyć w szkole policealnej. Może być zarówno pierwszym wyborem, jak również satysfakcjonującą zmianą dla osób, które szukają nowych dróg zawodowych.
Higienistka stomatologiczna to wykwalifikowany personel współpracujący z lekarzem dentystą, który: wykonuje zabiegi profilaktyczno - higieniczne, badania diagnostyczne, obsługuje aparaturę i urządzenia dentystyczne. Do zadań higienistki należy również działalność edukacyjna i promocja zdrowia oraz prowadzenie dokumentacji związanej z prowadzeniem gabinetu stomatologicznego.
W Zespole Szkół Medycznych w Brzegu kierunek ten ukończyło już wiele higienistek, które po zdobyciu właściwych kwalifikacji pracują w miejscowych gabinetach i cieszą się zasłużoną, dobrą opinią.


Zajęcia kierunkowe w szkole odbywają się w pracowni posiadającej specjalistyczne wyposażenie, prowadzone są przez lekarza stomatologa. Praktyczne umiejętności słuchacze zdobywają w szkole i na praktykach w gabinetach stomatologicznych. Niektóre słuchaczki już pracują w zawodzie - do szkoły przyszły, aby uzupełnić wykształcenie i zdobyć wymagane kwalifikacje. Część zajęć teoretycznych odbywa się w formie e-learningu, co ułatwia organizację pracy słuchaczy i pomaga godzić obowiązki zawodowe, rodzinne i szkolne. 
Nauka w szkole policealnej trwa dwa lata. Ilość godzin realizowanych przez słuchaczy zapewnia bardzo dobre przygotowanie do zdania egzaminów oraz do pracy zawodowej.

Więcej szczegółów TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz