środa, 15 października 2014

Stowarzyszenie "Zdrowie" - mija pierwszy rok pracy

Nasze Stowarzyszenie powstało między innymi po to, aby umożliwić słuchaczom i absolwentom Zespołu Szkół Medycznych realizację praktyk i staży oraz uczestniczyć w projektach pozwalających realizować  te cele.  Jesteśmy nierozerwalnie związani ze szkołą. Stowarzyszenie tworzą nauczyciele, słuchacze i absolwenci tej szkoły – nasza mała społeczność.
Więc, jeszcze jedno stowarzyszenie, jeszcze jedna inicjatywa?  Czy trafiona?  O tym zdecydują wszyscy Ci do których uda nam się dotrzeć. Chcemy, żeby to była nie tylko społeczność naszej szkoły.
Właśnie mija rok od czasu, gdy postanowiliśmy reaktywować Stowarzyszenie „Zdrowie”. Był to czas uczenia się, nawiązywania kontaktów, planowania. I wreszcie ruszyło!
Z tego, co już udało nam się zrealizować, to zabiegi masażu klasycznego i sportowego oraz zabiegi kosmetyczne na twarz dla chętnych, wykonywane przez słuchaczy II roku kierunku Technik Masażysta  i Technik Usług Kosmetycznych w ramach zajęć praktycznych i praktyk zawodowych. Korzyści z takiej formy usług  są obopólne. Słuchacze naszej szkoły przygotowują się do wykonywania zawodu mając do czynienia z prawdziwym klientem, a chętni korzystający z tych usług dobrze wykonane (bo pod czujnym okiem pedagogów), w bardzo dobrze wyposażonych pracowniach, tanie zabiegi.  Większość osób korzystających z zabiegów, to nasi stali, życzliwi bywalcy. Szanując wszystkich, którzy nam zaufali, nie chcąc pozostawić ich podczas wakacji, zatrudniliśmy w ramach wolontariatu masażystkę,  absolwentkę naszej szkoły. Pomimo, że wakacje już minęły, pozostała z nami nadal i codziennie od poniedziałku do piątku wykonuje masaże. Nauczyciele i absolwenci Zespołu Szkół to ludzie z wielką pasją i dużą  wiedzą. Ich ogromna determinacja pozwoliła na odbudowanie szkoły, zapewnienie sobie miejsc pracy, umożliwienie mieszkańcom powiatu zdobycie  nowych kwalifikacji w zawodach poszukiwanych na rynku pracy w Polsce i za granicą.  Stowarzyszenie opiera się na ich  wiedzy i umiejętnościach, którymi postanowili podzielić się z szerszym gronem osób, niż tylko słuchaczami naszej szkoły. Z inicjatywy stowarzyszenia i szkoły we wrześniu bieżącego roku powstało Centrum Edukacji Zdrowotnej. Wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w zajęciach gorąco zapraszamy. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek od godziny 16.30 do 20.00. Oferta jest bardzo bogata i skierowana do ludzi w różnym wieku, chcących poprawić swoją kondycję i dowiedzieć się jak zapobiegać chorobom, a tym samym zapobiegać potrzebie ich leczenia. Oprócz naszych nauczycieli, zapraszamy fachowców z dziedziny szeroko pojętej profilaktyki  zdrowia prowadzących wykłady, warsztaty, pogadanki. W tym czasie można skorzystać z siłowni, masażu gorącymi kamieniami lub miodem, refleksologii, zabiegów kosmetycznych. Z propozycji naszej może skorzystać także rodzina z dzieckiem. W czasie, gdy rodzice mogą korzystać z wykładów, gimnastyki czy zabiegów dziećmi opiekują się w ramach praktyk zawodowych słuchaczki II roku Opiekunki Dziecięcej. Harmonogram zajęć  czwartkowych umieszczony jest na naszej stronie www.medykbrzeg.pl.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza