czwartek, 23 października 2014

Profilaktyka to podstawaDzisiaj spotkaliśmy się - goście i członkowie Stowarzyszenia "Zdrowie" - na wykładzie, który poprowadziły: Ewa Lewicka i Grażyna Lechki. Przedstawiły smutne statystyki, omawiając zagadnienie. Wciąż,  mimo różnych działań, rak piersi i rak szyjki macicy są poważnym problemem wielu kobiet. Dlatego takie spotkania jak dzisiejsze są potrzebne - aby uświadomić istnienie problemu, pokazać jak żyć, aby się go ustrzec, jakie badania wykonać, by szybko diagnozować i zapobiegać chorobie.
Wśród gości znalazły się Panie z zaprzyjaźnionych stowarzyszeń - Brzeskiego Stowarzyszenia Amazonek oraz Brzeskiego Stowarzyszenia Promocji Zdrowia. Osoby te, mają dużą wiedzę na temat chrób nowotworowych a przede wszyskim ogromne doświadczenie w prowadzeniu profilaktyki. Ich wypowiedzi były zarzewiem ciekawej dyskusji, jaka wywiązała się po wykładzie.

Warto pamiętać o podstwowych badaniach. Dotyczy to wszystkich - starszych i młodszych. Można je wykonać za darmo, w Brzegu - wystaczy skorzystać z oferty poradni specjalistycznych czy z mammografii, jaką proponuje Stowarzyszenie Promocji Zdrowia (49-300 Brzeg, ul. Wyszyńskiego 23; tel.: 77 546 13 84; 77 70 70 708).

Pamiętajmy...

http://profilaktykaraka.coi.waw.pl/hydra/showpage.php?pageID=6

http://profilaktykaraka.coi.waw.pl/hydra/showpage.php?pageID=7Brak komentarzy:

Prześlij komentarz