niedziela, 1 marca 2015

Panta rehi
Nadchodzi wiosna. Piękny czas przemian. Przyroda znowu obudzi się do życia i my wszyscy odczujemy te pozytywne wibracje. Zmiany. Potrzebujemy ich. Dni mijają szybko i tylko pozornie jesteśmy w tym samym miejscu.
Czasami przychodzi czas, w którym podejmujemy wyzwania losu. Zmiana pracy, partnera, miejsca zamieszkania. Wielu z nas boi się podjąć decyzję o zmianie. Do zmiany potrzebujemy inspiracji lub desperacji. Częściej właśnie konieczność zmusza nas do podjęcia trudnej decyzji.

Staring Without Moving
Zmiana to rozwój. Trzebać znaleźć w sobie siłę, żeby ruszyć z miejsca. Jeżeli wierzysz w siebie kochasz siebie, to jesteś gotów coś dla siebie zrobić. Na przykład zmiana sposobu odżywiania - chcemy być zdrowi, piękni i młodzi - a to wymaga pracy - pracy nad samym sobą.
Albo codzienna gimnastyka, jogging czy zwykły spacer. Ile razy mówimy: nie chce mi się, tak dzisiaj zimno....Albo zmiana pracy. Tkwimy często w miejscu, którego nie lubimy. Lęk, obawa przed zmainą, utratą poczucia bezpieczeństwa powstrzymują nas. 


Panta rehi. Koncepcja Heraklita z 6 w. p.n.e. w dalszym ciągu jest aktualna. Coraz mniej wydaje się w naszym życiu stałe, niezmienne. Zwłaszcza życie zawodowe, edukacja. W tych sferach oczekuje się od nas ciągłej zmiany, rozwoju osobistego. Aby osiągnąć sukces, czyli osiągnąć wyznaczony sobie cel, odczuwać satysfakcję z własnego życia, trzeba nauczyć się wiary w siebie, pozbyć się ograniczających nas lęków.

Aby stać się prawdziwym Mistrzem lub Mistrzynią trzeba mieć przekonanie, że nie istnieją takie realne ograniczenia, które mogą nas powstrzymać przed realizowaniem siebie i swoich marzeń. Ograniczenia, które wydają nam się nie do przeskoczenia, istnieją tak naprawdę tylko w naszej głowie – a wiara w to, że wszystko jest możliwe oraz odpowiednio ukierunkowane działanie jest w stanie przezwyciężyć każde ograniczenie. (www)
Praca nad sobą jest nie tylko korzystna, ale przyjemna. Tak miło zobaczyć, że robmy postępy, że zdobywamy to, czego pragniemy. Nie musimy się spieszyć. Przecież na naukę mamy całe życie :)


“Uczeń zapytał Mistrza: – Mistrzu, czy długo trzeba oczekiwać zmiany na lepsze?
Mistrz zastanowił się chwilę, a potem odpowiedział: Hmm, jeśli chcesz oczekiwać….  to długo…”


KS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz